Mobil POS Otomasyon Sistemleri

Restaurant sipariş sistemi olarak kullanılan mobil sistemler, hızlı servis yapmayı amaçlayan işletmelerde müşteri siparişlerinin masada mobil bir cihaz ile direkt olarak mutfağa iletilmesini sağlarlar; IOS veya Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarla kullanılabilirler.

 Örneğin mobil POS cihazları kullanıldığında, garson el terminali üzerinden sipariş aldığı an mutfağa “hazırla” talimatı gider. Böylece siparişler anında hazırlanır. Mobil POS cihazların tek faydası elbette servisinize hız kazandırmakla sınırlı değildir. Mobil POS kullanımı alınan siparişlerin garsondan mutfağa sözlü değil, sistem üzerinden yazılı olarak iletilmesini sağladığı için hatalı servisleri engeller. Ek olarak mobil pos sistemler işletmeye modern bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda garsonlar müşterilerin siparişlerini masalarda anında alıp mutfağa iletebildikleri için daha hızlı servis yapabilirler, masaların ek siparişlerini daha kolay sisteme girerler. Böylece daha çok satış yapılabilir ve ciro artışı sağlanabilir.

POS Sistemleri ile Çalışabilen Ek Entegrasyonlar

Gelişmiş POS otomasyon sistemleri, işletmenin kullandığı diğer donanımlar veya programlarla uyumlu bir şekilde çalışabilir. Böyle kullanıldıklarında da işletmede topyekûn bir satış sistemi kurulmuş olur.Aşağıdaki destekleyici modüllerkullanılan sisteme entegre edilebilir:

  • Stok kontrol programları
  • İşletmenin kullandığı muhasebe programlarına entegrasyon
  • Yeni Nesil Yazarkasalar
  • Terazi
  • Yemek Sepeti gibi çeşitli online sipariş uygulamaları ile entegrasyon
  • Sadakat programları ile entegrasyon